Oblečení pro děti i dospělé

Měsíční archív: Říjen 2014

Levné dětské oblečení

Dětské oblečení není právě nejlevnější záležitostí. Rodiče navíc investují mnohdy až příliš vysoké částky do oblečení, které budou muset za několik měsíců nakupovat znovu. Levné navíc už dávno neznamená, že oblečení musí být nekvalitní a nevzhledné. Naopak.

Obchody a to nejen ty kamenné, ale dokonce internetové, se v současné době v cenách tak nějak předhánějí. A i když platí, že na oblečení není dobré šetřit, není nutné za něj utrácet tisíce. Je vhodné zvolit si takový zlatý střed a ujasnit si, kolik do dětského oblečení hodláte investovat.

Každý rodič se snaží své dítě obléknout co nejlépe, což je pochopitelně naprosto v pořádku. To ale ani zdaleka neznamená, že musí být od hlavy až k patě dítě oblečeno do luxusního značkového oblečení. Není žádným překvapením, že už po pár minutách je oblečení špinavé a to nejen od zbytků jídla, které sem tak dětem na oblečení upadne.

Levné oblečení je možné nakupovat jak v různých internetových bazarech s oblečením, tak i například ve výprodejích, které přináší velmi dobré ceny na pulty všech obchodů nejen s dětským sortimentem. Rodiče tak mohou nakoupit oblečení pro děti až za poloviční ceny. Přitom jde o oblečení nové a nenošené.

Větší zmínku je rozhodně nutné věnovat již zmíněným internetovým bazarům s dětským a těhotenským oblečením. Pochopitelně se ve většině případů jedná o oblečení nošené po jiných, zcela cizích dětech, zakoupit jej ale můžete o poznání levněji, než byla původní pořizovací cena. A nejde přitom jen o oblečení, obuv nebo různé hračky pro děti, ale dokonce i o kočárky, autosedačky, postýlky nebo přebalovací domácí pultíky. I bez takových drobností se totiž v běžném životě neobejdete a za zboží nové můžete utratit i několik desítek tisíc. V dětských bazárcích můžete zboží pořídit levněji a navíc ve stále dobré kvalitě.

Vložil Dětské oblečení z dovozu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské oblečení z Anglie

Dětské oblečení rozhodně není nejlevnější záležitostí. Zvlášť pokud máte zájem o oblečení vysoké kvality, kvalitních materiálů a zcela nové a nepoškozené. V takovém případě by vás jedno dětské tričko i na tři sta korun, kalhoty zase na šest set korun.

Některým rodinám se vzhledem k rodinnému rozpočtu takové nákupy vyplatí, jiným zase nikoli. Neuteče totiž ani pár týdnů a budete nakupovat zase oblečení nové, protože děti rostou jako z vody. A to doslova. Zejména novorozencům a batolatům se doporučuje nakupovat oblečení raději méně, jejich růst je totiž velmi intenzivní.

Tak jako tak, pokud chcete na oblečení ušetřit, nemusíte nutně kupovat staré a obnošené oblečení v různých bazarech nebo dokonce od kamarádek, jejichž děti už z oblečení dávno vyrostly. Trh s oblečením totiž nabízí mnohem víc. Vzácným příkladem je právě dovoz oblečení z Anglie, což je varianta pro mnohé rodiče finančně únosná a navíc i pokud jde o výběr, optimální. Ovšem není dovoz jak dovoz. Pojďme se tedy podívat na různé varianty dovozu oblečení z Anglie.

Jednak je to již dovezené dětské oblečení, které je v některých internetových obchodech prodáváno po jednotlivých kusech, tedy tak, jak jste zvyklí. Na druhé straně je zde ale i second-handové oblečení, které je nejčastěji dováženo právě z Anglie. Vlastně se jedná o mix dětského oblečení, které je ještě zabalené, předem si nemůžete vybrat, co si vlastně zakoupíte. Jedná se totiž o balení různého oblečení ve váze zhruba 5 kg, které je určeno převážně k dalšímu prodeji po second-handech. Takovému nákupu byste se měli vyhnout a to zejména z toho důvodu, že nemůžete vědět, jaké jsou velikosti oblečení a hlavně, jaká je jeho kvalita.

5 kg oblečení sice na první pohled není moc a cena je většinou velmi výhodná (cca 1 000,- Kč), ovšem může se v balíku najít jediný kousek, který vašemu dítěti, pokud jde o velikost, padne.

Vložil Dětské oblečení z dovozu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské velikosti oblečení

Výběr vhodného dětského oblečení není jednoduchou záležitostí. A to zejména pak z toho důvodu, že některé nastávající maminky se ještě neumějí správně orientovat v různých velikostních třídách dětského oblečení a obuvi.

Nakupovat obrovské množství oblečení ještě před narozením dítěte se příliš nedoporučuje a to hlavně z toho důvodu, že si nikdy nemůžete být naprosto jisti tím, zda se vaše miminko nenarodí větší nebo menší, než je původně předpokládáno.

Do začátku se tedy doporučuje pořizovat opravdu jen pár kousků a zbytek zakoupit až po narození.

A co si budeme povídat, děti rostou jako z vody, mnoho oblečků tedy ani nevyužijete, protože během několika týdnů z nich děťátko vyroste. V dnešní době je velkým pomocníkem při nákupech právě internet. Rodiče nemusí vytáhnout paty z domova a z obývacího pokoje mohou pohodlně nakoupit nejen oblečení, ale dokonce i hračky a jiné potřeby pro dítě. Brát v potaz je dobré právě tabulku velikostí, díky čemuž si značně usnadníte výběr vhodné velikosti oblečení pro dítě.

Tabulka dětských velikostí 

Velikost

Věk

Výška (cm)

50

0-1 měsíc

do 50

56

1-2 měsíce

51-56

62

2-3 měsíce

57-62

68

4-6 měsíců

63-68

74

6-9 měsíců

69-74

80

9-12 měsíců

75-80

86

12-18 měsíců

81-86

92

18-24 měsíců

87-92

98

2-3 roky

93-98

104

3-4 roky

99-104

110

4-5 let

105-111

116

5-6 let

112-116

122

6-7 let

117-122

128

7-8 let

123-128

134

8-9 let

129-134

140

9-10 let

135-140

146

10-11 let

141-146

152

11-12 let

147-152

158

12-13 let

153-158

164

13-14 let

159-164

Vložil Oblečení pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dětské oblečení Monster High

Děti jsou, pokud jde o výběr oblečení, častěji daleko vybíravější, než kdejaký dospělý člověk. Od určitého věku je navíc vhodné, aby se samy děti podílely na výběru svého vlastního oblečení, které pak budou ještě několik měsíců nosit. Nakupování oblečení navíc v dnešní době nepředstavuje dlouhé hodiny strávené v obchodech. Hitem se stalo nakupování na internetu, kde je sortiment oblečení a doplňků daleko rozsáhlejší, nakupování je daleko pohodlnější a mnohdy dokonce i o poznání levnější. A pokud jde o dětské oblečení, s tím se doslova roztrhl pytel.

Velké oblíbenosti se těší hlavně dětské oblečení s různými motivy pohádkových nebo seriálových postaviček. Pokud vaše dítko pravidelně sleduje některý dětský seriál, není se čemu divit, že si vaše děti budou vybírat oblečení právě s těmito motivy. Na oblíbenosti neztrácí ani roztomilé čarodějnice Monster High, které se již před několika lety objevily dokonce i na oblečení a různých doplňcích pro děti. A je to právě oblečení s motivy Monster High, které můžete zakoupit především v některých internetových obchodech.

Příšerky Monster High je tak možné spatřit na tričkách, dětských teplácích, batozích, deštnících, osuškách a různém jiném oblečení nebo doplňcích, které jsou určeny pro děti.

Nejde ale jen o oblečení a doplňky s motivy Monster High, ale i o další pohádkové nebo seriálové postavičky, které jsou běžnou součástí dnešního dětského oblečení. Vyberou-li si děti oblečení samy, věřte, že jej budou každý den oblékat s radostí.

Vložil Oblečení pro děti | Štítek , , | Zanechat komentář

Značkové sportovní oblečení

Sportovního oblečení není nikdy dost. Dvojnásobek to platí v souvislosti se světovými výrobci sportovního oblečení, mezi nejslavnější patří bezpochyby značky Nike a Adidas. Na trhu se ale pohybuje daleko větší množství značek sportovního oblečení, které rozhodně na oblíbenosti neztrácí, jen není tak snadno dostupné, jako je tomu u výše zmíněných sportovních značek. Obecně lze ale říct, že sportovní oblečení lze zakoupit v jakýchkoli specializovaných prodejnách se sportovním sortimentem.

Sportovní oblečení je neodmyslitelně spojeno s moderními technologiemi, které jsou v souvislosti s výrobou oblečení i jejich materiály použity. Technologie přitom míří na různé cílové skupiny a dotýkají se i samotných sportů.

Obecně platí, že je to právě druh sportovní aktivity, na jejímž základě je třeba oblečení i vhodnou sportovní obuv vybírat. Důvod? Konkrétní oblečení určené pro daný sport totiž pomáhá nejen k lepšímu sportovnímu výkonu, ale hlavně zajišťuje maximální pohodlí během fyzické a mnohdy i psychické zátěže. Fakt, že vrcholový sportovci používají značkové oblečení s různými technologiemi, má samozřejmě své opodstatnění.

Základem každého značkového sportovního oblečení by měla být naprosto dokonalá absorpce potu během zátěže. Každý druh oblečení, ať už jde o trička, sportovní kalhoty nebo snad sportovní spodní prádlo, je pro lidský organismus přínosem v jiných tělesných partiích. Jak již ale bylo zmíněno, velkou pozornost je třeba věnovat i výběru vhodné sportovní obuvi. Sportovní obuv musí být za každých okolností pohodlná, příjemná a nesmí nijak omezovat ve volnosti pohybu.

Velké oblibě se v poslední době těší i sportovní značky outdoorového oblečení, u kterého je kladen nejvyšší možný důraz na funkčnost oblečení. Outdoorové oblečení je navíc vhodné i pro děti, některé skutečně vychytané dětské kousky mohou bohatě nahradit některé dražší sportovní oblečení a navíc v sortimentu najdete i pevnou obuv pro těší turistiku. 

Vložil Značkové oblečení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Sportovní oblečení pro děti

Možná i vy si každé ráno pokládáte otázku, co právě obléknout dítěti, aby se za každého počasí cítilo v oblečení pohodlně. Vedete-li děti ke konkrétnímu sportu, zajisté pro něj máte i speciální oblečení, které nejenže reprezentuje danou sportovní aktivitu, ale navíc se děti díky oblečení cítí pohodlně, bezpečně a navíc vede k daleko lepšímu sportovnímu výkonu, což je dávno velmi dobře známo pokud jde o různé sporty. Samostatnou kategorií je ale dětské outdoorové oblečení, které je naprosto ideální pro volnočasové i některé sportovní aktivity, které možná i vy hodláte společně s dětmi provozovat.

Outdoorové oblečení pro děti 

Není se čemu divit, že čím dá větší množství rodin z různých měst i jejich okolí, začínají trávit volný čas v přírodě a různými sportovními aktivitami nebo výlety. Ať už se tedy chystáte na dovolenou do přírody, na kolo nebo snad v zimě na hory, děti je třeba za každého ročního období vhodně oblékat.

Ideálním způsobem je tzv. vrstvení sportovního oblečení, což je způsob, jak děti nejlépe ochránit před vlivy počasí i okolí. Systém vrstveného outdoorového oblečení je natolik oblíbený hlavně z toho důvody, že lze jednotlivé vrstvy oblečení podle potřeby sundávat nebo naopak přidávat. První vrstva by přitom měla být vždy taková, aby udržovala teplo na těle dítěte, odváděla pot a zároveň zabraňovala snadnému prochlazení lidského těla. Již dnes existuje několik desítek výrobců, kteří se zaměřují na výrobu funkčního dětského termoprádla, které je zejména během chladnějších dní naprostou nezbytností. Jako druhou vrstvu je pak vhodné zvolit fleecovou mikinu, která je příjemně hřejivá a navíc zajišťuje teplo pro tělo. Konečnou je pak bunda, ideálně z nepromokavého materiálu a zároveň taková, která zabrání profouknutí studeného vzduchu.

Outdoorové sportovní oblečení pro děti je dnes velmi snadno k dostání a to hlavně ve specializovaných prodejnách, kde navíc rodiče mohou nahlédnout do nabídky oblečení se speciálními technologiemi, jenž se podílí hlavně na ochraně proti vnějším vlivům počasí.

Vložil Sportovní oblečení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Těhotenské oblečení levně

Pokud vám rostoucí bříško nedovolí obléknout si své oblíbené kalhoty nebo sukni, rozhodně je třeba se zamyslet nad pořízením nových, konkrétně těch těhotenských. Nákupu těhotenského oblečení se rozhodně nevyhnete, nemusíte za něj ale utrácet tisíce, abyste byly spokojeny. Za pár korun je v dnešní době možné pořídit ledacos a zejména internetové obchody se předhánějí, kdo bude mít to nejlevnější a nejlepší oblečení pro nastávající maminky. Nikdy ale není dobré orientovat se jen podle ceny. Možná že se vám kalhoty líbí, jejich cena je tak nízká, že žádné jiné tak levné neseženete, ale nějak se v nich necítíte dobře. V žádném případě nebrat. Těhotné ženy by si měly vybírat jen to, co je jim skutečně pohodlné a materiálem příjemné na dotek.

Nastávající maminky si našly velké zalíbení hlavně v klasických legínách a tunikách. Obojí se totiž dokáže naprosto dokonale přizpůsobit postupně rostoucímu bříšku a navíc jde o módní trend, který se snad nikdy neokouká. Budoucí maminky, jejichž těhotenství vrcholí během letních měsíců, to mají s oblečením o poznání jednodušší.

O něco složitější to pak mají maminky, jejichž poslední měsíce připadají na zimu. V takovém případě je totiž nutné pořizovat daleko větší množství oblečení nejen pro sebe, ale i pro miminko, které za nedávno přijde na svět. Maminky musí během zimy chránit nejen sebe, ale i bříško, čemuž je nutné přizpůsobit i šatník.

Pokud jde o těhotenské zimní oblečení, je třeba se oblékat s maximálním důrazem na pohodlí, ale i prohřátí těla. Onemocnění nebo prochladnutí v těhotenství je poměrně velkým strašákem většiny nastávajících maminek, není ale důvod za zimní oblečení utrácet tisíce korun.

Poměrně dobrým řešením jsou i různé internetové bazary s těhotenskou módou, kde si maminky postupně vyměňují, prodávají nebo nakupují těhotenské oblečení i oblečení pro děti.

Vložil Oblečení pro těhotné | Štítek , , , | Zanechat komentář

Těhotenské oblečení pro nastávající maminky

Těhotenská móda je poměrně specifickým sortimentem, který ale už dávno není k dostání jen ve specializovaných obchodech pro nastávající maminky. Dnešní doba totiž budoucím maminkám natolik nahrává, že některé módní kousky jsou k dostání dokonce i v klasických značkových obchodech. Vzácným příkladem jsou tuniky, které jsou pro těhotné ženy jako stvořené. V prvních měsících se ženy většinou obejdou s klasickým oblečením, které zastává velkou část šatníku již nějakou dobu. S postupně rostoucím bříškem jsou ale dosavadní kalhoty menší a menší, to samé platí o spodním prádle nebo horních dílech oblečení. Během těhotenství je ale třeba vybírat oblečení s maximální opatrností.

Hlavní zásadou pro výběr těhotenského oblečení jsou nejen vhodné materiály, ale i samotná pohodlnost oblečení. Je třeba mít na paměti, že ženské tělo se během těhotenství mění, je tedy na místě oblečení, které se některým tělesným partiím dokonale přizpůsobí. Tuniky jsou kapitolou samy o sobě, protože jsou volné, vzdušné a některé maminky je bohatě využijí až do konce devátého měsíce, přitom si je zakoupily již v měsíci čtvrtém.

Problém ale nastává, pokud se těhotná žena rozhodne koupit kalhoty, které se nijak nepřizpůsobí rostoucímu bříšku. V takovém případě uplynou dva nebo tři týdny a kalhoty bude nutné zase odložit.

Ideální je tak vybírat v sortimentu kalhot určených speciálně pro těhotné. Ty jsou v horní části vybaveny speciální, pružnou, ale ne příliš silnou gumou, která se dokonale přizpůsobí bříšku. I samotný materiál kalhot je poměrně pružný a to právě proto, že během těhotenství jdou u mnohých žen kila silně nahoru. Pokud jde o těhotenskou obuv, obecně se doporučuje vyhýbat se obuvi s tkaničkami. Zejména pak v posledních týdnech těhotenství je pro ženu až příliš namáhavé zavázat si jen jednu botu. Ideální je proto obuv snadno nazouvací nebo na zip, což ostatně platí jak pro obuv letní, tak i pro tu zimní.

Vložil Oblečení pro těhotné | Štítek , , , | Zanechat komentář

Dámské značkové oblečení

S příchodem každého dalšího ročního období jsou obchody s oblečením zavaleny zbožím ve slevách a výprodejích. A jsou to právě ženy, které nejčastěji naprosto bezhlavě nakupují, aniž by si předem srovnaly v hlavě, zda kousek vůbec unosí, zda se vůbec k něčemu v šatníku hodí a také, kam jej budou nosit. Každý následující den pak stojí ráno u šatníku a přemýšlí, co že si to dnes vezmou na sebe. Tento problém je ale řešitelný. V šatníku totiž stačí mít pár kousků, kterými nikdy nic nezkazíte a když už nebudete vědět, co dnes na sebe, můžete sáhnout právě po nich. Jaké oblečení by tedy nemělo chybět ve skříni žádné ženy?

Klíčovým oblečením šatníku každé ženy je bezpochyby sako, bílá košile, klasické džíny a černá kabelka. Právě tyto čtyři kousky jsou naprosto perfektně společně kombinovat a je přitom jedno, jaké barvy nebo trendy jsou právě v kurzu. V souvislosti právě s tím oblečením ale platí, že by měly být dostatečně kvalitní a to minimálně v takové míře, aby se dožily i dalšího roku. ¨

Kvalitní ale přitom v žádném případě neznamená drahé, ale správně vybrané, dobře skladované a pravidelně udržované. Právě tyto kousky oblečení jsou nejvděčnější, protože se hodí prakticky k jakékoli příležitosti a lze si je obléknout i za každého počasí.

Velké oblibě se těší i kožené nebo koženkové bundy, které by na věšáků žádné ženy rozhodně neměly chybět. Kožená bunda je totiž vynikající alternativou, pokud nevíte, co právě na sebe. Kožená bunda navíc může vypadat i elegantně, na jednu stranu i volnočasově. Obojí zajisté v běžném životě využijete, není tak důvod ji nemít.

Samostatnou kapitolou jsou pak kabelky a dámská obuv. Obojí má v dámském šatníku nezastupitelné místo. Právě na výběru kabelek a obuvi by si ženy měly dát zvlášť záležet a umět je i vhodně zkombinovat s ostatním oblečením a doplňky.

Vložil Značkové oblečení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pánské golfové oblečení

Pánské golfové oblečení je velmi specifickým sortimentem, který vyhledávají právě výhradně příznivci golfu. To ostatně platí i pro oblečení určené pro jiné venkovní nebo vnitřní sporty. Golf je ale mimo jiné jedním ze sportů, kde platí, jak se říká, gentlemanská etiketa oblékání.

Na golfové hřiště se zkrátka a dobře nedostanete, zejména pak pokud jde o vyhlášená hřiště, kde se pravidla striktně drží, bez vhodného golfového oblečení. Pokud jde o barvy, to záleží opravdu na každém hráči individuálně.

Podstatná je totiž otázka správného střihu a nošení golfového oblečení. V souvislosti s golfem platí jasná pravidla, co si hráč může obléknout a co nikoli. Řeč je jen o hráčích, protože jen ti, kdo mají zelenou kartu a jsou oficiálně registrováni u České golfové federace, smějí během turnaje nebo tréninkového plánu na hřiště. Obecně platí, což zná téměř každý laik, že hráči by měli mít polokošile neboli trička s límečkem. V minulosti bylo navíc nutné tričko nosit během hry nastrčené v kalhotách, dnes se na toto pravidlo nedrží a záleží jen na každém hráči, jak bude tričko nosit – volně nebo v kalhotách.

Pokud jde právě o kalhoty, největším hříchem golfistů jsou džíny. Speciální golfové kalhoty, látkové klasické kraťasy nebo delší kalhoty jsou na místě. Džíny nebo tepláky jsou naprosto nepřípustné. Golfisté by ale měli upřednostňovat hlavně materiály, které nenasakují vodu a jsou odolné proti vlhkosti. Nezbytnou součástí jsou i vhodné golfové boty. Nejde totiž jen o jejich vzhled, ale správným výběrem golfové obuvi dosáhnete naprostého pohodlí během hry a nutno zmínit, že i o poznání lepšího hráčského výkonu.

Pánské golfové oblečení, jdete-li na hřiště, je dnes naprostou samozřejmostí. Na některých našich hřištích jsou tolerovány i drobné přestupky, pokud jde o oblečení, ovšem na většině zahraničních hřišť je velmi přísně kontrolováno, jak je hráč oblečen a zda má na hřiště vhodnou obuv.

Vložil Oblečení pro muže | Štítek , , , | Zanechat komentář