Oblečení pro děti i dospělé

Pánské golfové oblečení

Pánské golfové oblečení je velmi specifickým sortimentem, který vyhledávají právě výhradně příznivci golfu. To ostatně platí i pro oblečení určené pro jiné venkovní nebo vnitřní sporty. Golf je ale mimo jiné jedním ze sportů, kde platí, jak se říká, gentlemanská etiketa oblékání.

Na golfové hřiště se zkrátka a dobře nedostanete, zejména pak pokud jde o vyhlášená hřiště, kde se pravidla striktně drží, bez vhodného golfového oblečení. Pokud jde o barvy, to záleží opravdu na každém hráči individuálně.

Podstatná je totiž otázka správného střihu a nošení golfového oblečení. V souvislosti s golfem platí jasná pravidla, co si hráč může obléknout a co nikoli. Řeč je jen o hráčích, protože jen ti, kdo mají zelenou kartu a jsou oficiálně registrováni u České golfové federace, smějí během turnaje nebo tréninkového plánu na hřiště. Obecně platí, což zná téměř každý laik, že hráči by měli mít polokošile neboli trička s límečkem. V minulosti bylo navíc nutné tričko nosit během hry nastrčené v kalhotách, dnes se na toto pravidlo nedrží a záleží jen na každém hráči, jak bude tričko nosit – volně nebo v kalhotách.

Pokud jde právě o kalhoty, největším hříchem golfistů jsou džíny. Speciální golfové kalhoty, látkové klasické kraťasy nebo delší kalhoty jsou na místě. Džíny nebo tepláky jsou naprosto nepřípustné. Golfisté by ale měli upřednostňovat hlavně materiály, které nenasakují vodu a jsou odolné proti vlhkosti. Nezbytnou součástí jsou i vhodné golfové boty. Nejde totiž jen o jejich vzhled, ale správným výběrem golfové obuvi dosáhnete naprostého pohodlí během hry a nutno zmínit, že i o poznání lepšího hráčského výkonu.

Pánské golfové oblečení, jdete-li na hřiště, je dnes naprostou samozřejmostí. Na některých našich hřištích jsou tolerovány i drobné přestupky, pokud jde o oblečení, ovšem na většině zahraničních hřišť je velmi přísně kontrolováno, jak je hráč oblečen a zda má na hřiště vhodnou obuv.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Oblečení pro muže a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.